Weekend nocnych atrakcji w książęcych rezydencjach Doliny Bobru! – 19-20 stycznia

Serdecznie zapraszamy – już w najbliższą sobotę i niedzielę (19 i 20 stycznia) – na nocne zwiedzanie dwóch wyjątkowych zabytków, położonych w malowniczej i tajemniczej Dolinie Bobru.

Zaczynamy w sobotę w Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Będziecie mieć Państwo niecodzienną okazję zwiedzenia unikatowej na skalę środkowej Europy, średniowiecznej wieży mieszkalnej, w nieco odmiennej scenerii. Tego wieczoru – w blasku świec – najstarsze w Polsce drewniane stropy nabiorą nowego charakteru, a jedyne w świecie średniowieczne malowidła z legendą o Lancelocie z Jeziora, ukażą swój magiczny charakter. Po wieży oprowadzi Państwa przewodnik w stroju nawiązującym do epoki, w której powstała wieża. Opowiemy o jej wyjątkowej historii, ale damy też Państwu szansę na spotkanie z dawnymi legendami Karkonoszy. A i to nie wszystko…

Dzień później – w niedzielę – spotkamy się we Wleniu. Tym razem pełna wrażeń wędrówka rozpocznie się przy zabytkowym ratuszu położonego u stóp zamku Wlenia i prowadzić będzie na szczyt Góry Zamkowej. Powędrujemy rzadko uczęszczaną drogą, oznaczoną kolorem zielonym, na której natkniemy się między innymi na zabytki średniowiecznego prawa. Gdy zapadnie zmierzch podziwiać będziemy piękne iluminacje, które podświetlają potężne mury średniowiecznej warowni. Na zamkowym dziedzińcu (jeżeli pogoda pozwoli) zapalimy pochodnie, które pozwolą ukazać zamkowy dziedziniec w wyjątkowy sposób. To będzie miejsce na kolejne nasze opowieści.

Więcej szczegółów na facebooku:

SOBOTA, 19 stycznia – Nocne zwiedzanie Wieży Książęcej w Siedlęcinie

NIEDZIELA, 20 stycznia – Nocne zwiedzanie zamku Wleń (Lenno)