Weekend nocnych atrakcji w książęcych rezydencjach Doliny Bobru (26 i 27 stycznia) – Z SOKOLNIKIEM!

Serdecznie zapraszamy – już w najbliższą sobotę i niedzielę (26 i 27 stycznia) – na kolejne nocne zwiedzanie dwóch wyjątkowych zabytków, położonych w malowniczej i tajemniczej Dolinie Bobru. Tym razem spotkamy się również z SOKOLNIKIEM!

Zaczniemy w sobotę (26 stycznia) – od zwiedzania zamku Lenno we Wleniu.

Przed godziną 17.00 spotkamy się na historycznym rynku miasta Wleń, skąd przewodnik odziany w strój nawiązujący do epoki zabierze nas na do zamku. Po drodze miniemy między innymi:

  • miejsce gdzie w lato mają swoje lęgowisko jedne z największych nietoperzy w Polsce – nocki duże,
  • krzyż pojednania,
  • kościół św. Jadwigi.

Zamek Lenno ma jedne z najnowocześniejszych iluminacji w Polsce, dzięki czemu wspaniale widoczny jest nawet z dużych odległości. My wędrować będziemy oświetloną aleją, która doprowadzi nas do potężnych średniowiecznych murów tej warowni.

Na zamku czekać będzie na Was kolejny przewodnik, który w świetle pochodni oprowadzi po zakamarkach obiektu i wskaże m.in. mury najstarszego obiektu na zamku, wzniesionego około 1163 roku!!

Na koniec spotkamy się z sokolnikiem, który będzie miał ze sobą prawdziwą sowę. Opowie o jej życiu i zwyczajach a każdy – na zakończenie – będzie miał unikatową okazję zrobić sobie zdjęcie na wleńskim zamku z żywą sową!!!

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona

ZAPISY

W niedzielę (27 stycznia) zapraszamy do Wieży Książęcej w Siedlęcinie na jej zwiedzanie po zachodzie słońca. Wejście oraz dziedziniec oświetlone będą pochodniami nadając im nieco tajemniczy, przypominający minione epoki wygląd. Wnętrze wieży wzbogacimy natomiast małymi „świetlikami”, które wprowadzą zwiedzających w nastrój pasujący do tego historycznego obiektu.

W planie mamy:

  • zwiedzanie Wieży Książęcej z przewodnikiem ubranym w strój nawiązujący do epoki,
  • polichromie z XIV wieku opowiadających legendę arturiańską o sir Lancelocie z Jeziora,
  • ognisko, na którym będzie można usmażyć sobie kiełbaskę lub chlebek 🙂

Na koniec zapraszamy na spotkanie z sokolnikiem, który będzie miał ze sobą prawdziwą sowę!!! Opowie o jej życiu i zwyczajach i każdy będzie miał unikatową okazję zrobić sobie zdjęcie na tle siedlęcińskiej wieży z żywą sową!!!

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona

ZAPISY

Więcej szczegółów na facebooku:

SOBOTA, 26 stycznia – Nocne zwiedzanie zamku Lenno we Wleniu z SOKOLNIKIEM

NIEDZIELA, 27 stycznia – Nocne zwiedzanie Wieży Książęcej w Siedlęcinie z SOKOLNIKIEM