Mikołajkowy weekend na Zamku Wleń – 6 i 7 grudnia

Serdecznie zapraszamy na przeżycie mikołajkowych przygód na Zamku Wleń!


Jeżeli nie macie Państwo pomysłu na spędzenie mikołajkowego wieczoru przez Wasze Pociechy to 6 grudnia zapraszamy na poszukiwanie worka Świętego Mikołaja!

Z wiarygodnych źródeł wiemy, że uwielbiany przez dzieci i dorosłych święty ma tylko jedną noc aby rozwieźć prezenty po całym świecie. Harmonogram napięty, więc musi się spieszyć. Od kilku lat obserwujemy, że dokładnie nad Wleniem występują silne turbulencje, które już kilka razy doprowadziły do tego, że jeden lub kilka worków wypadło z przelatujących nad miastem sań.

W pojedynkę niczego nie zdziałamy, musimy zebrać się w grupę i wyruszyć słodkim szlakiem z wleńskiego rynku, który jak sądzimy doprowadzi nas do miejsca gdzie wylądował cenny ładunek…


Po sobotnim śniadaniu 7 grudnia zapraszamy na poszukiwania pozostawionych na Zamku Wleń Mikołajków!

Doskonale wiemy, że wleńska warownia jest znana św. Mikołajowi bardzo dobrze. Pamięta on doskonale, że każdy z gospodarzy – począwszy od Bolesława I Wysokiego po ostatniego Zedlitza – był bardzo grzeczny (za wyjątkiem złego księcia Bolesława Rogatki, o którym św. Mikołaj na szczęście nie chce pamiętać) i dbał o to, aby cała załoga każdego roku zasługiwała na prezent od Mikołaja.

Gdy zamek obrócił się w ruinę, co roku ulubiony święty wszystkich dzieci – wracając na daleką Północ – rozrzucał po zamku kilka garści łakoci. Ostatnimi czasy zauważyliśmy, że nie zaprzestał tego robić i co roku, w dzień po jego imieninach, można odnaleźć w różnych zakamarkach zamku pyszne słodkości.

Jest tego tyle, że sami nie damy rady wszystkiego zebrać więc potrzebujemy Waszej pomocy, zapraszamy!!! W sobotę o 10:45 spotykamy się pod zamkiem.

Więcej informacji – także o cenach biletach – na stronach wydarzeń facebookowych (linki w treści powyżej) oraz na stronie naszego partnera – biura Discover Silesia!:
6 grudnia – Poszukiwania worka św. Mikołaja
7 grudnia – Poszukiwanie Mikołajków na Zamku Wleń