Nocne zwiedzanie Zamku Wleń ze średniowiecznym błaznem – piątek, 9 lipca

Nocny spacer do Zamku we Wleniu to wyjątkowa wędrówka po najstarszym murowanym zamku na Śląsku. Przy blasku pochodni majestatyczne mury, pozostałości komnat i zakamarki warowni stają się jeszcze bardziej niezwykłe.

Spotkamy się na zabytkowym rynku XIII-wiecznego miasteczka Wleń, skąd przewodnik – odziany w strój nawiązujący do epoki – zabierze Was na spacer po najciekawszych zakamarkach miasta. Opowie m.in. co symbolizuje pomnik gołębiarki na rynku oraz przedstawi, gdzie swoje lęgowisko mają jedne z największych nietoperzy w Polsce.

Droga do zamku po części wieść będzie ciemnym lasem, dlatego warto zabrać ze sobą latarki. Wędrować będziemy także ścieżkami turystycznymi z początku XX wieku. Po drodze miniemy krzyże pojednania – pomniki średniowiecznego prawa karnego – oraz podzamkową kaplicę św. Jadwigi.

Gościem specjalnym będzie Rufi Rafi ze spektaklem: „Błazeńskie przypadki”Zagubiony w czasie średniowieczny błazen Ruphus Raphus pojawia się w naszych czasach. W spotkaniu z widzami z XXI wieku nie zabraknie zuchwałych psikusów, frywolnych żartów, chwil niepewności przy ekwilibrystycznych sztuczkach oraz zaskakujących zwrotów akcji.
Spektakl zawiera elementy teatru, klaunady i ulicznego show w interakcji z widzem. Po spektaklu właściwym Ruphus bynajmniej nie udaje się na odpoczynek przy szklanicy zacnego trunku lecz wkracza między publiczność, szwenda się tu i ówdzie płatając figle i robiąc zamieszanie, co stanowi świetne uzupełnienie każdej imprezy historycznej. Ruphusa zna już niejedno bractwo rycerskie, niejeden kasztelan zamku i niejedna białogłowa….bo wszyscy oni lubią jak im jest do śmiechu.

Następnie zaprosimy na zwiedzanie – na czas oprowadzania po zamku każdy dorosły uczestnik otrzyma pochodnię, z którą – słuchając opowieści przewodnika – będzie mógł zwiedzać zamek.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na ognisko (kiełbaski prosimy zabrać ze sobą).

Cennik:
Bilet normalny: 30 zł
Bilet ulgowy: 20 zł
ulgi przysługują dzieciom od 4-15 roku życiaMiejsce zbiórki:
(dojazd we własnym zakresie) Rynek we Wleniu, pl. Bohaterów Nysy 7, 59-610 Wleń.

Na wydarzenie nie ma obowiązkowych zapisów. Informacje pod numerem telefonu: +48 883127097

Co zabrać?
1. strój dopasowany do warunków zewnętrznych,
2. latarkę,
3. całą masę dobrego humoru ?

Plan:
20:45 Rozpoczęcie sprzedaży biletów na rynku we Wleniu
21:00 Wyruszamy z rynku we Wleniu w kierunku Zamku
21:45 Podziwianie iluminacji zamkowych
22:00 Spektakl „Błazeńskie przypadki”
22:45 Zwiedzanie zamku z pochodniami
23:15 Ognisko
23:30 Zakończenie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się pod adresem: https://zameklenno.pl/rodo/