Sylwestrowe nocne zwiedzanie Zamku Wleń z lampami naftowymi – 31 grudnia 2023

Nocny Zamek Wleń to wyjątkowe wydarzenie w najstarszym murowanym zamku na Śląsku. Przy blasku pochodni majestatyczne mury, pozostałości komnat i zakamarki warowni stają się jeszcze bardziej niezwykłe.

Spotkamy się w Sylwestra – 31 grudnia 2023 roku – na zabytkowym rynku XIII-wiecznego miasteczka Wleń (sprzedaż biletów od godziny 17:45), skąd postać – odziana w strój nawiązujący do epoki – zabierze Was w kierunku zamku (start o godzinie 18:00). Po drodze opowie m.in. co symbolizuje pomnik gołębiarki na rynku oraz przedstawi, gdzie swoje lęgowisko mają jedne z największych nietoperzy w Polsce.

Droga do zamku po części wieść będzie ciemnym lasem, dlatego każdy zostanie wyposażony w lampę naftową. Wędrować będziemy także ścieżkami turystycznymi z początku XX wieku.

Zapisy: zwiedzanie@zameklenno.pl

Po drodze miniemy dwa krzyże pojednania – pomniki średniowiecznego prawa karnego. Przed wejściem na zamek zwiedzimy też podzamkowy kościółek św. Jadwigi.
Na czas oprowadzania po zamku każdy dorosły uczestnik otrzyma pochodnię, z którą – słuchając opowieści przewodnika – będzie mógł zwiedzać zamek.
Na koniec wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na ognisko (ewentualne kiełbaski należy przynieść we własnym zakresie).

Cennik:
Bilet normalny: 40 zł
Bilet ulgowy: 30 zł
ulgi przysługują dzieciom od 4-15 roku życia

Miejsce zbiórki:
(dojazd we własnym zakresie) Rynek we Wleniu, pl. Bohaterów Nysy 7, 59-610 Wleń)*

Co zabrać?
1. strój dopasowany do warunków zewnętrznych,
2. latarkę,
3. całą masę dobrego humoru 🙂

Informacje o przetwarzaniu danych
osobowych znajdują się pod adresem: https://zameklenno.pl/rodo/
*Powrót z Zamku jest we własnym zakresie. Można przyjechać nieco wcześniej i auto zostawić w Łupkach pod samym zamkiem i zejść na miejsce zbiórki. W ten sposób po zakończeniu wydarzenia będą Państwo mieli 200 metrów do auta.

Miejsce postojowe – auto zostawiamy w okolicy punktu START i schodzimy albo przez las, albo bezpieczniej wyznaczoną trasą.