Nocne zwiedzania – 3 (sobota), 8 (czwartek) i 11 sierpnia (niedziela)

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na wieczory 3 (sobota), 8 (czwartek) i 11 (niedziela) sierpnia, to zapraszamy na pełną wrażeń wędrówkę do najstarszego murowanego zamku na Śląsku. Przy czym pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona!

Zapisy: zwiedzanie@zameklenno.pl
(imię, nazwisko, miasto, nr tel.)

Spotkamy się na zabytkowym rynku XIII-wiecznego miasteczka Wleń, skąd przewodnik – odziany w strój nawiązujący do epoki – zabierze Was na spacer po najciekawszych zakamarkach miasta. Opowie m.in. co symbolizuje pomnik gołębiarki na rynku oraz przedstawi, gdzie swoje lęgowisko mają jedne z największych nietoperzy w Polsce.

Droga do zamku po części wieść będzie ciemnym lasem, dlatego warto zabrać ze sobą latarki. Wędrować będziemy także ścieżkami turystycznymi z początku XX wieku. Po drodze miniemy krzyże pojednania – pomniki średniowiecznego prawa karnego – oraz podzamkową kaplicę św. Jadwigi.

Na czas oprowadzania po zamku każdy dorosły uczestnik otrzyma pochodnię, z którą – słuchając opowieści przewodnika – będzie mógł zwiedzać zamek. Na koniec wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na ognisko z kiełbaskami 🙂

Więcej informacji na facebooku!
3.08.2019 – Nocne Zwiedzanie Zamku Wleń, godz. 20.30
8.08.2019 – Nocne Zwiedzanie Zamku Wleń, godz. 20.30
11.08.2019 – Nocne Zwiedzanie Zamku Wleń, godz. 20.30

Fot. Kazimierz Bełz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *